Najlepsze wystąpienia podczas ELLE About Fashion - Dandy Lady
15765
post-template-default,single,single-post,postid-15765,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
elle about fashion

Najlepsze wystąpienia podczas ELLE About Fashion

ELLE About Fashion

W sobotę 6 kwietnia słońce wręcz dobijało się do mojego okna krzycząc: wyjdź na dwór! Ale ja ten dzień i tak postanowiłam spędzić w pomieszczeniu. Na szczęście nie byle jakim bo w pięknych wnętrzach hotelu Raffles Europejski w Warszawie, który swoją klasą i elegancją zachwycił mnie od momentu przekroczenia jego progu.

To właśnie tu odbywała się pierwsza edycja konferencji ELLE About Fashion. Wydarzenia, które zgromadziło mnóstwo kobiet zainteresowanych modą, ale także tych chcących poznać tę branżę bliżej. Nie sądziłam, że ten event będzie  także poruszał wiele kobiecych spraw, o których na co dzień się nie mówi i będzie miał wpływ na uświadomienie mnie w pewnych ważnych kwestiach, o których piszę w dalszej części artykułu.

W pigułce

Konferencję oficjalnym przywitaniem gości rozpoczęła redaktor naczelna ELLE – Marta Drożdż. Przez cały dzień odbyło się 17 prelekcji, które prowadziły osoby ze świata mody i showbiznesu. Ponadto w specjalnie na ten dzień wynajętych apartamentach Elle, była możliwość:

 • spotkania się ze stylistkami ELLE i sprawdzenia co znajduje się w ich szafach,
 • konsultacji makijażowych z ekspertkami marki kosmetycznej SISLEY PARIS,
 • udziału w warsztatach robienia zdjęć typu flatlay, które przygotowała marka APART

 

I to właśnie w tych warsztatach miałam okazję wziąć udział. Efekt? Możesz zobaczyć >>> TUTAJ <<<!
EDIT: Marka Apart wybrała moje zdjęcie jako zwycięskie!!!

elle about fashion

TOP 3 prelekcji

Jak wcześniej wspomniałam, podczas konferencji odbyło się w sumie 17 prelekcji. Chcąc wziąć udział także w warsztatach, musiałam zrezygnować z kilku z nich, dlatego poniżej przedstawiam TOP 3 moim zdaniem najciekawszych wystąpień spośród 14, w których brałam udział.

OLKA KAŹMIERCZAK

Przedsiębiorczyni, strateżka, autorka kampanii komunikacyjnych wielu polskich marek z branży mody & lifestyle’u.

Ola była pierwszą prelegentką i rozpoczęła swój wykład od krótkiej medytacji. Nigdy tego nie robiłam, dlatego strasznie mnie zaciekawiła od samego początku. Po tym, gdy moja głowa miała chwilowy relaks, usłyszałam 5 bardzo ważnych rzeczy:

 1. Rozmawianie z samym sobą wpływa na to, jaką jesteś osobą i jaką masz ocenę samego siebie.
 2. Umiejętność mówienia “NIE” jest ważna. Musisz wiedzieć, że nie da się zadowolić każdego, dlatego podejmując decyzję o nowym zadaniu, powinieneś patrzeć na to z perspektywy siebie i tego czy Ty tego chcesz, pamiętając aby zachować energię na najważniejsze wyzwania, które zbliżają Cię do celu!
 3. Mów do siebie jak do przyjaciela! Zastanów się, czy to co mówisz sobie powiedziałbyś swojemu najlepszemu przyjacielowi?
 4. Pozwól sobie na odpoczynek!
 5. Odzyskaj władzę nad głosem w swojej głowie. Jesteśmy uzależnieni od zadręczania się i życia na autopilocie – pozwól sobie na to, żeby czasem to wyłączyć. Jak? Oddychaj. Medytuj.

Zachęcam Cię do odwiedzenia strony Oli: https://olkakazmierczak.com/

MARTA KARWACKA

Aktywistka zrównoważonej mody, prowadzi szkolenia dla firm z tej dziedziny i własnego bloga. Laureatka ELLE Style Awards 2018 w kategorii eko.

Prelekcja Marty wstrząsnęła mną najbardziej. Otworzyła mi oczy na sprawy związane z ekologią. Okazuje się bowiem, że mamy coraz więcej ubrań, a wciąż uważamy, że nie mamy się w co ubrać. Teoretycznie jesteśmy zamożni, a moda mówi, że musimy kupować coraz więcej, tym samym wyrzucamy ciuchy na potęgę, nie zdając sobie często sprawy z tego, że produkcja ubrań to destrukcja dla naszego środowiska.

 

Czy wiesz, że CO SEKUNDĘ na wysypiska śmieci wjeżdża CIĘŻARÓWKA ŚMIECI???

 

Czy wiesz, że potrzeba 2700 litrów wody, żeby wyprodukować 1 t-shirt? To tyle wody, ile potrzebuje wypić człowiek przez 3 lata!!!

 

Zastanówmy się więc wspólnie, czy warto tracić wodę i energię, jeśli ostatecznie producenci palą wyprodukowane ubrania, albo my je wyrzucamy? Ten wykład uświadomił mi, że na pewno warto inwestować w ubrania lepszej jakości, które zostaną ze mną na lata. Przekazuję więc słowa Marty dalej -> KORZYSTAJ Z MODY ŚWIADOMIE. Bowiem mamy zaledwie 11 lat, żeby zmienić świat i uniknąć katastrofy globalnej.

elle about fashion

KATARZYNA NOSOWSKA

Artystka, której nie trzeba przedstawiać. Kasia opowiadała o swoich bardzo prywatnych historiach. O tym, jak przez całe życie osiągając sukcesy zawodowe, myślała, że albo jej się to śni, albo po prostu to jakiś żart. O tym, jak kiedyś nigdy nie dawała sobie odrobiny czułości. O swoich problemach. Aż w końcu o momencie w życiu, w którym postanowiła zająć się sobą i tym, co Jej się podoba, co ona lubi, i jak to czuje.

“Jeżeli serce mówi zrób, to zrób”.

Kocham tę kobietę za jej wrażliwość, szczerość i zawstydzenie. Jej występ był jak najlepsza wisienka na najdroższym torcie.

elle about fashion

To moim zdaniem 3 najlepsze prelekcje tego dnia. Ponadto na scenie wystąpili:

 • Marcin Świderek – szef działu mody ELLE – opowiedział czego nie robić podczas rekrutacji oraz jak się przebić w branży mody.
 • Piotr Szaradowski – opowiedział o tym, czy w obecnych czasach jest jeszcze miejsca na haute couture.
 • Anna Waśko, Katarzyna Wosiek – opowiedziały o trendach i o tym, jak kupują polki.
 • Dominika Nowak – projektantka opowiedziała o trendach i swojej karierze.
 • Marta Kowalska – redaktor prowadząca elle.pl – opowiedziała o tym jak wygląda tworzenie serwisu internetowego o modzie.
 • Marlena Woolford – trendwatcherka, która opowiedziała o tym skąd biorą się trendy.
 • Wojtek Onak – opowiedział o tym, jaki mamy wpływ na modę.
 • Kasia Gola – pokazała jak nowe technologie wpływają na to, w co będziemy się ubierać i jak będziemy robić zakupy.
 • Maffashion w rozmowie z Marcinem Świderkiem – opowiedziała o przyszłości influencerek.
 • Gosia Baczyńska w rozmowie z Marcinem Świderskim – mówiła o tym, że o modzie ma do powiedzenia wszystko co najgorsze 😉 To była super rozmowa!
 • Magda Mołek – pokazała jak na przestrzeni lat zmieniał się jej styl. Pokazała swoje wpadki oraz ubrania, które ma od lat!
 • Patrycja Dobrzeniecka – makijażystka opowiedziała o tym, czy makijaż jest nam w ogóle potrzebny i jaki może mieć wpływ na nasze samopoczucie.
 • Cleo Ćwiek – modelka szczerze opowiedziała o swojej chorobie – depresji dwubiegunowej. To była dla mnie wzruszająca, ale także bardzo uświadamiająca prelekcja o tej chorobie oraz jej postrzeganiu. Cleo przygotowuje na jesień kampanię społeczną – trzymam kciuki za jej realizację!
 • Paulina Młynarska – opowiedziała o swoich przełomowych momentach w życiu i jodze, która przy okazji coraz częściej pojawia się także w moim otoczeniu. Chyba muszę spróbować!

To naprawdę był świetny dzień. Dziękuję Marcie Waluk, że mnie namówiła na udział w tym wydarzeniu.  Z niecierpliwością czekam na kolejne edycje!

 

Tags:
,