Projekt: Być damą jak... Claire Underwood - Dandy Lady
7247
post-template-default,single,single-post,postid-7247,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
Claire Underwood

Być damą jak … Claire Underwood

Twój wybór

Bycie damą to zawsze jest wybór. Żadna z nas nie rodzi się w szpilkach i z kapeluszem na głowie. Dlatego dla niezdecydowanych rozpoczynam nowy projekt „Być damą jak…”, w którym będę skupiała się na ikonach elegancji, które zawładnęły światem. Chcę w samej sobie odkrywać coraz więcej kobiecości, ale także pokazać Ci, że elegancja to dobry wybór.

Claire Underwood

Nie jestem pierwszą osobą, która bierze na warsztat styl Pani Underwood. Prowadząc bloga, w którym poruszać będę temat damskiej elegancji, nie mogę przejść obojętnie obok stylu głównej bohaterki serialu ‚House of Cards’. Niewątpliwie postać grana przez Robin Wright stała się jedną z bardziej kontrowersyjnych w tym serialu. Budząca wiele skrajnych emocji, lecz zawsze z nienagannym stylem, stała się idolką wielu kobiet na świecie.

Mocna osobowość

Człowieka definiuje nie tylko wygląd, ale przede wszystkim charakter. Moja bohaterka jest bardzo wyniosła i arogancka. Claire nie tylko zdradza, czy gardzi, ale również kłamie i lubi wykorzystywać innych. Konsekwencją tego może być fakt, iż sama jest zdradzana, okłamywana i wykorzystywana. Za wszelką cenę natomiast pragnie władzy, podziwu i pochwał. Dlatego też stroje, które nosi zawsze pasują do jej mocnej osobowości, jednocześnie doskonale podkreślając jej figurę, eksponując atuty, dodając jej klasy i kobiecości.

Less is more

Moim zdaniem inspiracją do wykreowania serialowej ikony stylu jest zasada „less is more”. Filmowa bohaterka stawia na minimalizm i proste fasony, które nosi z pełną klasy subtelnością. Jej styl nie jest wymyślny i oryginalny, natomiast sposób w jaki go prezentuje, sprawia, że chce się na nią patrzeć za każdym razem, gdy pojawi się na ekranie.

 

Wzór

Zastanawiałam się jakich słów należy użyć, aby określić jej prezencję. Perfekcja? Spójność? Konsekwencja? Elegancja? Wszystkie te określenia genialnie wpisują się w koncepcję power dressingu. Niewątpliwie jest świetnym wzorem do naśladowania, szczególnie gdy chcemy naszym wyglądem pokazać klasę, elegancję oraz czuć się wyjątkowo i kobieco. Efekt uboczny? Można zostać żoną prezydenta. A mówią, że ubiór nie ma znaczenia… 🙂

Elegancka Robin Wright

Rola w serialu mocno zainspirowała samą aktorkę, która minimalistyczny styl przeniosła także w życie prywatne i na większości imprez pojawia się z wizerunkiem typowym dla Claire Underwood.
BRAWO!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest.

 

Dandy Lady

1467392985_Aquicon-Facebook1467392991_Aquicon-Instagram