Profesjonalny look - dlaczego jest tak ważny? - Dandy Lady
9281
post-template-default,single,single-post,postid-9281,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

Profesjonalny look – dlaczego jest tak ważny?

Mówi się, że kobiety to płeć słabsza. Naprawdę? Patrząc na kobiety sukcesu, które prężnie rozwijają swoje biznesy, powiedziałabym, że WYMIATAJĄ. Spójrzmy tylko na ilość wydarzeń dedykowanych kobietom, na grupy biznesowe na Facebooku, na zaangażowanie w budowanie biznesu, na ilość szkoleń dla przedsiębiorczych kobiet. Rynek rośnie, a chętnych do rozwijania się nie brakuje.

Polki, które osiągnęły SUKCES

Inspirują mnie. Uwielbiam śledzić ich działania, podziwiać urodę, świetne stylizacje, podejście do życia i ludzi. Gdy je widzę, w myślach mam zdanie -> za kilka lat będę taka jak ONE. Kobiety, które osiągnęły sukces na polu zawodowym, ale także prywatnym. Każda z nich działa w innej branży, a oprócz pasji i świetnej pozycji zawodowej, na co dzień jest także spełnioną żoną, lub/i mamą. Polecam śledzić i brać przykład 🙂 Oto moje TOP 3:

Paulina Smaszcz – Kurzajewska

Dyrektor ds. komunikacji i PR platformy NC+. Niezwykle uśmiechnięta, piękna kobieta. W ubiegłym roku miałam okazję uczestniczyć w Jej szkoleniu na temat pewności siebie i autoprezentacji. Strasznie mnie wtedy zainspirowała. Kupiłam Ją całą sobą i podziwiam do dnia dzisiejszego za niesamowite podejście do innych ludzi i ‚to coś’ 😉

Kamila Rowińska

Trener, coach, businesswoman. Przede wszystkim uwielbiam Kamilę za jej sposób przekazywania wiedzy. Również miałam okazję być na szkoleniu, które prowadziła. Jest autentyczna, skuteczna i niebywale przyciągająca. Ponadto jestem wielką fanką Jej biznesowych stylizacji. Kobieco i z klasą. 🙂

Ewa Chodakowska

O Ewie można mówić różne rzeczy, ale nie mogło Jej tu zabraknąć. Nie obserwuję Jej regularnie, nie ćwiczę codziennie z Jej programem, ale podziwiam Ją za determinację, systematyczność i AUTENTYCZNOŚĆ w tym co robi. Ewa jest przykładem kobiety, która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, że ciężką pracą możemy osiągnąć, co tylko chcemy. Totalnie szanuję to co robi, to w jaki sposób robi i że tyle Polek poszło za Jej głosem. BRAWO!

I ja również chcę IŚĆ DO PRZODU. W związku z tym styczeń dla mnie zaczął się bardzo pracowicie. Nowe pomysły, nowe projekty, nowe współprace. Wiele z tych rzeczy zapewne będzie się działo na Waszych oczach, więc jeśli nie chcecie przegapić żadnego szczegółu koniecznie śledźcie mnie na Instagramie – @dandymilady i oglądajcie moje Instastory! Dziś natomiast chcę się skupić na rzeczy – z punktu widzenia ‘blogerki modowej’- najważniejszej!

Wizerunek w biznesie

O tym, że dobre pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz zapewne już wiecie. Dlatego BARDZO WAŻNY jest nasz wygląd, szczególnie podczas pierwszych spotkań. Przez ostatnie 2 tygodnie odbyłam kilka rozmów biznesowych. Każda mnie czegoś nauczyła, pozwoliła rozwijać moje kompetencje oraz technikę, ale to na co szczególnie dziś chcę zwrócić Waszą uwagę, to właśnie nasz wygląd.

Biznesowy Dresscode

To jak wyglądamy podczas spotkań i ważnych rozmów, może nam tylko pomóc w finalizacji współpracy. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Co założyć, aby zostać dobrze zapamiętanym? Przede wszystkim nigdy nie zapomnijcie o czystym i WYPRASOWANYM ubraniu. Może się to wydawać oczywiste, ale uwierzcie mi – widziałam mnóstwo przypadków, gdzie ludzie o tym nie pamiętają. Ponadto ważne, aby to nasze ubranie nie było krzykliwe – głębokie dekolty i mini spódniczki zostawiamy na wieczorne wyjście na randkę. Na rozmowy biznesowe zakładamy coś spokojniejszego, ale niekoniecznie zawsze ‘galowego’. Wcale nie musi być to za każdym razem biała koszula. Spokojnie możemy założyć coś w kolorze, ze wzorem, ciekawą fakturą – wszystkie chwyty dozwolone, dopóki są w dobrym smaku. 

 

Zachęcam także do delikatnych dodatków, tj. biżuterii, czy makijażu. Uważam, że świetnym dopełnieniem biznesowej stylizacji są OKULARY! Dodają nam powagi, pewności siebie i charakteru. Moje są do tego super lekkie i wygodne – dacie wiarę, że te oprawki są w 100% drewniane?

To co, jesteście gotowe na podbój świata biznesu? Trzymam za Was kciuki na wszystkich spotkaniach!

 

PS. Jeśli chcecie śledzić ciekawe tematy, wchodzić w dyskusje, zdobywać wiedzę na temat świata elegancji i szeroko pojętej mody – koniecznie zapraszam Was do mojej grupy na Facebooku! – To w NAS kobietach jest SIŁA. 

Zdjęcia: Maciej Grzegory

Powyższe zdjęcia zostały zrobione w przepięknej restauracji St. Benedict w Warszawie.

Dandy Lady

1467392985_Aquicon-Facebook1467392991_Aquicon-Instagram1467392994_Aquicon-Pinterest